Księgowa z Gdańska

Rachunkowość, i jej węższy dział księgowość, są nieodłącznie związane z prowadzeniem każdej działalności gospodarczej. Obowiązek ten nakłada na przedsiębiorców Prawo o rachunkowości, które określa też zasady i formy rozliczania się z fiskusem. Ustawa dopuszcza różne możliwości – jest wiele rodzajów firm – od działalności jednoosobowej, po rozbudowane spółki. Dlatego też podejmowanie się prowadzenia ksiąg rachunkowych z pewnością jest wyzwaniem, z którym najlepiej poradzi sobie doświadczona księgowa.

Prowadzenie księgowości dla firmy  jest zadaniem bardzo złożonym i związanym z ogromną odpowiedzialnością. Za wszelkie nieprawidłowości bowiem odpowiada przedsiębiorca, który powierzył jej prowadzenie ksiąg rachunkowych. Błędy mogą wynikać z niedotrzymania terminów, pomijania niektórych zdarzeń gospodarczych czy zaniechania obowiązku okresowych rozliczeń podatkowych. Za każdą taką nieprawidłowość wykrytą podczas kontroli grożą poważne konsekwencje karno-skarbowe. Dlatego też księgowa musi być osobą godną zaufania, rzetelną i sumienną.

Rzetelna obsługa księgowa firm

W biurze FAL-MAX mogą Państwo zlecić prowadzenie ksiąg rachunkowych z gwarancją terminowości i rzetelności wykonywanych zadań. Księgowa z biura w Gdańsku to osoba z dużym doświadczeniem i odpowiednimi kwalifikacjami. Zadania, jakie wykonuje, to między innymi:

  • księgowanie dokumentów potwierdzających zakup lub sprzedaż towarów i usług,
  • rozliczanie składek i świadczeń,
  • wysyłanie deklaracji do US oraz ZUS,
  • przygotowywanie sprawozdań i analiz finansowych,
  • sporządzanie deklaracji podatkowych i ubezpieczeniowych,
  • zgłaszanie nowych pracowników do ZUS,
  • wyrejestrowywanie po zakończeniu stosunku pracy.

Jeśli potrzebna Państwu doświadczona i rzetelna księgowa w Gdańsku Chełmie lub Trójmieście, zachęcamy do kontaktu z biurem FAL-MAX.