Edukacja młodzieży w szkołach średnich ma na celu przygotowanie do przyszłego życia w społeczeństwie. Jednym z jego elementów jest praca zawodowa, która pochłania znaczną część czasu, stanowi źródło utrzymania, a często też jest sposobem na samorealizację. Praca może być wykonywana na etacie, ale też bardziej ambitni i przedsiębiorczy młodzi ludzie mogą zakładać własne firmy. Dzięki temu będą realizować swoje pasje i sprawdzać się w roli biznesmenów.

Poszukiwanie własnej drogi zawodowej nie jest proste, dlatego już na etapie szkoły średniej warto postarać się o wiedzę na ten temat. Zarówno uwzględnione w programach szkolnych zajęcia z przedsiębiorczości, jak i inicjatywa własna wychowawców czy nauczycieli wybranych przedmiotów są okazją, do skorzystania z wiedzy i doświadczenia profesjonalistów. Biuro księgowe FAL-MAX dzieli się tą wiedzą podczas zajęć na kursach prowadzonych w szkołach średnich. Nasza obecność na zajęciach pozwala nie tylko przekazać podstawowe informacje na temat zakładania i prowadzenia firmy. Jesteśmy też po to, aby na bieżąco odpowiadać na pytania i wyjaśniać te aspekty wiedzy, które są niezrozumiałe.

Dla nauczycieli i wychowawców

Jesteś nauczycielem/wychowawcą w szkole? Chcesz dzieciom /młodzieży przybliżyć zasady prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce? Napisz do mnie.

Mam 20-letnie doświadczenie praktyczne w obsłudze księgowej podmiotów gospodarczych, od małych sklepików z warzywami po firmy stoczniowe, od informatyków po lekarzy i prawników. Ukończony przeze mnie w Gdańskim Towarzystwie Ekonomicznym kurs pedagogiczny dla szkoleniowców dał mi teoretyczną wiedzę, jak szkolić skutecznie.
Mam świadomość, że tematyka związana z biznesem, podatkami czy prowadzeniem księgowości jest bardzo trudna i skomplikowana. Zrozumienie najprostszej publikacji na ten temat jest trudne dla dorosłego, a tym bardziej dla nastolatka. Dzięki umiejętnościom dydaktycznym potrafię przekazać tę wiedzę tak, że trafi do umysłów młodych ludzi, dając im podstawy do późniejszego podejmowania decyzji zawodowych.

CENNIK

250 zł brutto – cena pojedynczej konsultacji (czas trwania ok. 50-60 minut))

10 zł brutto – cena lekcji w szkole od ucznia.