Księgowość dla firm z Gdańska Chełma i okolic

Prowadzenie firmy czy organizacji wiąże się z podejmowaniem decyzji finansowych, które dotyczą zakupów i sprzedaży różnych produktów. Mogą one być niezbędne do realizacji procesów produkcyjnych, ale też stanowić element wyposażenia, wsparcie socjalne czy system motywacji pracowników. Każdy taki wydatek lub wpływ do kasy firmy jest zdarzeniem gospodarczym, które musi być zarejestrowane w dokumentacji finansowej. Prowadzenie ksiąg rachunkowych, czyli rejestrowanie takich zdarzeń na podstawie dowodów księgowych, stanowi księgowość. Może ona przyjmować kilka form – od uproszczonej, po pełną.

Księgowość jest działem rachunkowości, która ma znacznie szerszy wymiar, obejmując bilanse, analizy finansowe i inne aspekty pracy przedsiębiorstwa decydujące o jego sukcesie lub porażce. Stanowi jednak podstawowe i niezbędne ogniowo obecne w każdym podmiocie gospodarczym bez względu na jego wielkość i zakres działania. Księgowość i jej zadania definiuje ustawa o rachunkowości, która między innymi dopuszcza prowadzenie dokumentacji firmy przez biuro zewnętrzne. Takie usługi świadczy nasze biuro księgowe FAL-MAX obsługujące klientów z terenu Gdańska, a szczególnie dzielnicy Chełm, a także całego Trójmiasta, i okolic. Zajmujemy się obsługą księgową bez względu na wielkość i rodzaj firmy. Prowadzimy księgowość pełną, jak i uproszczoną.

Doradztwo i outsourcing

Księgowość w naszym biurze jest usługą kompleksową, dzięki której pozbędą się Państwo się większości problemów związanych z podejmowaniem trudnych decyzji i dopełnianiem formalności. Na początek doradzimy Wam optymalną formę działalności gospodarczej. Później pomożemy uruchomić działalność. Od tego momentu my zajmujemy się Państwa księgowością, pracownikami, podatkami a Wy zajmiecie się swoim biznesem.

Dla dużych firm oferujemy organizację działu księgowości u Klienta. Rekrutujemy odpowiedni personel i nadzorujemy funkcjonowanie tego działu, pełniąc funkcję Głównej Księgowej (outsourcing usług księgowych).

Dokumentacja i księgowość

Jesteśmy elastyczni i komunikatywni, dzięki czemu dobierzemy najskuteczniejszy sposób przekazywania dokumentów. Wykorzystując innowacyjność skanerów księgowych, zapewniamy swobodny dostęp do Państwa dokumentów on-line.

Poprowadzimy księgę handlową KSH, książkę przychodów i rozchodów KPIR, ryczałt ewidencjonowany, ewidencje VAT, ewidencje środków trwałych.

Dokumentacja urzędowa

W Państwa imieniu złożymy do właściwego urzędu skarbowego deklaracje VAT-7, VAT-UE, plik JPK-VAT. DO ZUS-u prześlemy Wasze zgłoszenia i rozliczenia w tym pracownicze. Pracownikom wystawimy umowę o pracę, naliczymy wynagrodzenia, potrącimy składki i zaliczki PIT-4, wystawimy PIT-11 oraz świadectwo pracy.

Klasyczna oferta biura specjalizującego się w rachunkowości

Księgowość w wąskim rozumieniu, jako dział rachunkowości, nie jest jedyną propozycją naszego biura. Oferujemy też inne usługi, niezbędne do prawidłowego i zgodnego z prawem prowadzenia firmy. Są to:

 

  • prowadzenie KPIR (bez VAT i z VAT)
  • prowadzenie ryczałtu (bez VAT i z VAT)
  • prowadzenie KSH (bez VAT i z VAT)
  • prowadzenie ewidencji VAT PL
  • prowadzenie ewidencji VAT UE
  • obsługa kadrowo – płacowa
  • obsługa ZUS
  • pełna korespondencja z US i ZUS

 

 

Współpraca

Podstawą dobrej partnerskiej współpracy jest komunikacja, dlatego mamy wiele sposobów wymiany informacji, przy czym e-mail jest najkorzystniejszym. Dwa razy w miesiącu otrzymacie Państwo od nas informację (o wysokości składek na ZUS oraz o wyliczonych zaliczkach dochodowych i podatku VAT). Punktualność jest kluczem do skutecznej i owocnej współpracy, dlatego my ze swojej strony pilnujemy terminów i tego samego oczekujemy od Was.